Κυριακή 29 Ιανουαρίου 2017

Ήττα για την ΑΕΚ στη Νάξο

Η γυναικεία ομάδα βόλεϊ της ΑΕΚ γνώρισε την ήττα στο κλειστό σχολικό της Νέας Φιλαδέλφειας από τον Πανναξιακό με 3-0 σετ. Το ματς Η ΑΕΚ άρχισε δυναμικά το ματς και ήταν κοντά στο σκορ (10-11) αλλά η ομάδα του Πανναξιακού έδειξε την ανωτερότητα της και πήρε εύκολα το σετ με 16-25. Το ίδιο σκηνικό επικράτησε και στο δεύτερο σετ του αγώνα αφού η Ένωση πάλεψε αλλά δεν μπόρεσε να διεκδικήσει κάτι. Η ομάδα της Νάξου πήρε την διαφορά και τελείωσε το σετ με 17-25. Στο τρίτο και τελευταίο σετ η ΑΕΚ πάρα το ότι προσπάθησε να πάρει κάτι από το ματς δεν μπόρεσε και γνώρισε την ήττα με 3-0 σετ. Τα σετ: 16-25, 17-25, 19-25. ΑΕΚ (Σαμαράς): Νούσια, Βάθη, Αργυροπούλου, Ζίγκα, Γεωργαντά, Φιλιπιόνκα, Μπελιά –λ / Καράτερζη, Καλαφατάκη, Κουτρουμπή. Πανναξιακός (Ρούσης): Φρέσκο, Πότοκαρ, Τοτσίδου, Δρακουλίδου, Ξαγοραράκη, Ζακχαίου, Κακουράτου λ. /Κατερίνη, Σεφεριάδου, Αναγνώστου. .’s .