Κυριακή 2 Οκτωβρίου 2016

Σούπερ Λιγκ: «Κόλλησε» στη Βέροια ο ΠΑΟΚ

Δεύτερη σερί βαθμολογική απώλεια γνώρισε ο ΠΑΟΚ, μένοντας στο 0-0 με τη Βέροια εκτός έδρας. Δικαιούται να φωνάζει ο «δικέφαλος του Βορρά», αφού ο βοηθός Χούσκογλου ακύρωσε κανονικό γκολ του Περέιρα ως οφσάιντ.

Χωρίς νίκη μετά από δύο αγωνιστικές έμεινε ο ΠΑΟΚ, ο οποίος «κόλλησε» στο 0-0 με τη Βέροια στην πρωτεύουσα της Ημαθίας. Ο «δικέφαλος του Βορρά» πέταξε στα σκουπίδια το πρώτο ημίχρονο, ωστόσο δικαιούται να φωνάζει για τη φάση του 44’, με τον βοηθό να ακυρώνει γκολ του Περέιρα για ανύπαρκτο οφσάιντ. Στην επανάληψη, οι Θεσσαλονικείς ανέβασαν την απόδοση τους, ωστόσο οι γηπεδούχοι κράτησαν το μηδέν και πήραν το βαθμό στο ντεμπούτο του Θωμά Γράφα.

Πριν την έναρξη του αγώνα, οι ποδοσφαιριστές του ΠΑΟΚ και της Βέροιας κατέθεσαν στεφάνι στη μνήμη των θυμάτων του δυστυχήματος των Τεμπών. Έξι φίλοι του ΠΑΟΚ κι ο οδηγός του λεωφορείου βρήκαν τραγικό θάνατο στις 4 Οκτώβρη του 1999.