Τρίτη 5 Απριλίου 2016

Τσάμπιονς Λιγκ: Τη… δάγκωσε

Με δύο γκολ του Σουάρες (63’, 74’) η Μπαρτσελόνα κέρδισε με ανατροπή (2-1) την Ατλέτικο στο «Καμπ Νου» και απέκτησε το προβάδισμα για την πρόκριση στα ημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ. Από ήρωας… μοιραίος ο Τόρες, ο οποίος σκόραρε στο 25’ και αποβλήθηκε στο 35’ με δύο κίτρινες σε έξι λεπτά.

Το πρώτο βήμα για την πρόκριση στα ημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ έκανε η Μπαρτσελόνα. Οι Καταλανοί εκμεταλλεύτηκαν το αριθμητικό πλεονέκτημα από το 35’ και κέρδισαν με 2-1 την Ατλέτικο στο «Καμπ Νου», παίρνοντας το προβάδισμα ενόψει της ρεβάνς στη Μαδρίτη.

Η Ατλέτικο προηγήθηκε στο σκορ με γκολ του Τόρες (25’), όμως δέκα λεπτά μετά, ο Ισπανός φορ αποβλήθηκε με δύο κίτρινες, αφήνοντας τους «ροχιμπλάνκος» με αριθμητικό μειονέκτημα. Το δεύτερο μέρος εξελίχθηκε σε επιθετικό μονόλογο της Μπαρτσελόνα, η οποία είχε ευκαιρίες και δοκάρι προτού φέρει… τούμπα το ματς με δύο γκολ του Σουάρες (63’, 74’).